انجام تمامی خدمات ترخیص کالا و اخذ مجوز در بندرعباس

در هرمزگان ، بندرعباس

معرفی مرکز انجام تمامی خدمات ترخیص کالا و اخذ مجوز در بندرعباس

🔴 ذاکر احمدی

🔹 ذاکر احمدی یکی از بنام ترین فعالان در زمینه فروش می باشد که با ارائه خدمات با کیفیت به محبوبیت زیادی دست یافته است .

 

🔴 معرفی اجمالی ذاکر احمدی :

✅ ترخیص کالا

✅ اخذ مجوز

✅ ثبت سفارش در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه

و…

 

🔸 شماره تماس  09399223290

🔸 آدرس  بندر عباس خیابان دانشگاه دانشگاه ۱۵ساختمان امین دو واحد۴۱

 چیست ؟

از مرحله خرید تا رسیدن کالا به دست مشتری یکی از پیچیده‌ترین مراحل پروسه ترخیص کالا از گمرک است. در مراحل چندگانه واردات وقتی کالا در یک‌قدمی خریدار قرار دارد می‌تواند به‌سادگی آب خوردن یا به‌سختی هفت‌خوان رستم باشد. در اینجا به بخشی از مشکلات و موانع ترخیص کالا و البته راه‌حل‌های رفع این مشکلات می‌پردازیم.

مسیرها و مراحل ترخیص

اینکه کالا پس از ثبت اطلاعات و درخواست ترخیص در چه مسیری قرار بگیرد، مشخص خواهد کرد که میزان سختی ترخیص چقدر خواهد بود. برخی کالاها تنها با پرداخت هزینه گمرکی وارد می‌شوند که در مسیر سبز قرار می‌گیرند. برخی هم باید توسط کارشناسان بررسی شوند. مجوزهای لازم را داشته باشند که در مسیر زرد قرار می‌گیرند. در طولانی‌ترین و پیچیده‌ترین مسیر گمرکی که مسیر قرمز است. زمانی که اسناد و مدارک اظهار شده با بررسی گمرکی تطابق نداشته باشد یا کارت بازرگانی به‌تازگی شروع به فعالیت کرده باشد کالا در مسیر قرمز قرار می‌گیرد. البته مخدوش بودن مدارک و عوامل دیگری ممکن است یک کالا را وارد خط قرمز کند. طبیعی است که در پیچیده‌ترین مرحله واردات نمی‌خواهیم دچار بررسی دوباره و دوباره و چندباره شویم و همه مراحل را از ابتدا شروع کنیم.

به زبان دیگر شاید در تمام مراحل واردات از خرید و منبع‌یابی و حمل‌ونقل شاید شانس، نقش مؤثری داشته باشد ولی در ترخیص از گمرک هیچ‌چیز را نباید به شانس واگذار کرد.

هدف از این پیچیدگی هم قابل‌درک است. کالایی می‌خواهد به کشور وارد شود؛ اولاً باید واردات این کالا با قوانین اقتصادی کشور در تناقض نباشد. دوماً باید به‌عنوان واردکننده نسبت به کالایی که وارد می‌کنید شناخت کافی داشته باشید و این امر برای گمرکات مهم است که واردکننده را به‌عنوان شرکتی آشنا به امور بشناسد. سوماً باید حقوق و عوارض گمرکی به‌درستی پرداخت شود که لازمه آن اظهار قیمت دقیق به گمرکات است.

راه آسان ترخیص کالا

مراحل ترخیص کالا از گمرک شامل تکمیل اسناد و ورود اطلاعات به سامانه EPL، تأیید و دریافت اظهارنامه، دریافت کوتاژ و تعیین مسیر، کنترل و ارزیابی کالا، ارائه و در صورت نیاز دریافت مجوزهای متناسب با کالا، بررسی و پرداخت هزینه تعرفه گمرکی، انبارداری و مجوز بارگیری و نهایتاً خروج کالا از گمرک است. این هفت‌خوان رستم می‌تواند در برخی موارد مثل اخذ مجوز کار بسیار دشواری باشد. به همین جهت برخی از افراد و شرکت‌ها که نه نیروی متخصص در زمینه واردات را دارند و نه می‌توانند به‌راحتی کارت بازرگانی دریافت کنند از طریق شرکت‌های واسطه دست به واردات کالا می‌زنند. این شرکت واسطه در هر یک از موارد ترخیص یا در همه مراحل واردات می‌توانند کمک‌کار و همراه واردات کالا باشند.

 

گمرک بندر شهید رجایی (هرمزگان)

کوتاه‌ترین مسیر آبی ایران به بزرگ‌ترین مبدأ وارداتی یعنی امارات در این بندر است. گمرک شهید رجایی در نزدیکی بندرعباس واقع شده است که اتفاقاً از بزرگ‌ترین مراکز ترانزیتی کشور است. بیش از نیمی از کل واردات کشور از نظر وزنی توسط گمرک شهید رجایی انجام می‌شود.

گمرک‌های آبی بیشترین سهم وزنی واردات کشور را به عهده دارند. زیرساخت‌های تقویت شده در بندرهای مهم دریای عمان، خلیج‌فارس و دریای خزر اجازه واردات سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین کالاها را از طریق خطوط بین‌المللی دریایی به کشور را فراهم می‌کنند.

 

این سایت هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد.
با مطالعه‌ی راهنمای خرید امن، آسوده‌تر معامله کنید.

آگهی های دیگر از این کاربر

آگهی های مشابه

نظرات کاربران